TOMMY THAYER

Narodil sa 7.novembra 1960 v Portland štát Oregon. Na gitaru začal hrať v trinástich rokoch a pomaly zisťoval, že jeho osud je rock and roll. V sedemdesiatich rokoch túžil viesť hard rockovú garážovú skupinu, ktorá sa rozvinula do formácie Black´n´Blue, s ktorou neskôr podpísal zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Geffen Records. Tommy napísal veľa úspešných skladieb pre Black´N´Blue, ktoré mali veľký úspech po celom svete.
Počas jedného turné Black´N´Blue sa skrížili cesty spoločne s KISS. Gene Simmons a Tommy Thayer napísali v roku 1986 niekoľko piesní pre Black´N´Blue . Tommy sa často zúčastňoval mnohých hudobných projektov ako zvukár a čas od času ako hudobný spolupracovník. Produkoval prvú časť knihy KISStory. V roku 1995 organizoval a riadil oficialné svetové turné Worldwide KISS Convention tour. Režíroval a produkoval dvoj-platínové DVD Second Coming a tak tiež spolupracoval na filme Detroit Rock City. V roku 1989 pracoval spoločne s KISS na albume Hot In The Shade a napísal skladby ako “Betrayed, The Street Giveth & The Street Taketh Away" a tiež skladbu na album Carnival Of Souls The Final Sesion “Childhood‘s End“
V príprave KISS Live Worldwide Reunion tour v roku 1996 asistoval Ace Frehleymu v jeho návrate na pódiá pri gitarových partoch a sólach. Počas absencie Ace Frehleyho v KISS začiatkom roku 2002 Tommy vytvoril postavu Spacemana. Štartoval na koncerte v Jamajke 6. februára 2002. Učinkoval spoločne s KISS v rôznych TV programoch. Keď Ace Frehley oficiálne skončil v KISS Tommy Thayer definitívne nastúpil na jeho miesto ako sólový gitarista KISS v roku 2003. Debutoval na mega KISS Symphony show v Melbourne, v Austrálií, ktoré malo obrovský úspech. Neskoršie odchádza spoločne s KISS na japonské turné a na americké turné v lete 2003. Tommy Thayer skvele nahradil komplikovaného Ace Frehleyho a dodnes hrá v KISS ako Spaceman.

 

 

 

FOTOGALÉRIA


 
Back