GENE SIMMONS

Narodil sa 25. Augusta 1949 v Izraeli v meste Haifa ako Chaim Witz Rodičia pôvodom z Maďarska Feri Witz a Florance Klein sa rozišli a Chaim spolu s matkou odchádza do USA kde si mení meno na Eugene Klein.
Už ako malý chlapec sa zaujímal o strašidelné a hororové príbehy, komixove postavy až pokiaľ neobjavil lásku k hudbe. Jeho matka chcela aby sa vyučil “slušnému” remeslu. V trinástich rokoch dostal svoju prvú gitaru, hrával po školských internátoch a hotelových kluboch. Po skončení školy pracoval ako učiteľ v jednej škole. Neskôr pracoval pre časopis Vogue. Hral v skupinách ako Long Island Sounds, Bullfrog Beer, Rainbow a WICKED LESTER, kde spoznáva Paula a spoločne zakladajú v roku 1973 KISS. Medzi jeho nespočetné množstvo priateliek patrili aj Donna Summer, Cher a Diana Ross. Gene obľubuje japonskú a čínskú kuchyňu, herca menom Christopher Lee, čiernu, modrú a červenú farbu. Žije s modelkou Shannon Tweed s ktorou má syna menom Nicholas Adam Tweed Simmons nar.22.januára 1989 a dceru Sophie Alexandra Tweed Simmons nar. 7.júla 1992. Gene počúva hudbu skupín ako Beatles, Rolling Stones, Cheap Trick.
Medzi jeho hoby patria horrorové filmy, bowling a ženy. Vydáva svoj časopis “Tongue” (jazyk). Napisal niekoľko kníh ako Sex Money & Kiss, Kiss & Make-up, jej mutácia bola vydaná v Čechách
Hral vo filmoch Runaway (1984), v jednej časti seriálu Miami Vice II (1985), filme Never To Young To Die (1986), Trick Or Treat (1986), Wanted Dead Or Alive (1986) a Red Stuff (1987) Gene dostal ponuku na hlavnú mužskú rolu vo filme “Flashdance“ s Jannifer Beals, tak tiež mal hrať vo filme “Commando“ čo po chybnej konzultácií s manažerom odmietol a nakoniec tam hral Arnold Schwarceneger.
Hovorí anglicky, hebrejsky, nemecky, maďarsky a rusky sa tiež dohovorí.
Je 1.90 m vysoký má hnedé oči a vlasy. V KISS spieva a hraje na basgitaru ako Demon.

 

 

 

FOTOGALÉRIA

 

                                                                                                                                                                                                                        Next