ERIC CARR

Narodil sa 12. jula 1950 v Lutherovej Nemocnici v Brookline, NY ako Paul Charles Caravelo syn Alberta a Connie, talianskych prisťahovalcov z Palerma zo Sicílie. Eric sa pôvodne učil hrať na trúbku podľa vzoru jeho dedka, ktorý hral miestnom lunaparku. Keď v roku 1963 v Amerike vypukla Beatles mánia stal sa jeho idol Ringo Starr. Eric pracoval ako inštalatér a vo voľnom čase účinkoval v rôznych kapelách ako Salt & Pepper, The Cellarmen. Medzi najznámejšie patrila Flasher. Nikdy nebol fanúšikom KISS, ale vždy sa pristavil pri ich plagáte s konštatovaním, že KISS sú riadne rockové hviezdy. Páčil sa mu nápad s maskami a prial si byť jedným z KISS.
Jeho sen sa mu splnil v roku 1980, keď vyhral konkurz na bubeníka KISS po odchode Peter Crissa.
Eric sa vypracoval na skvelého bubeníka a dodával dynamiku a energiu celej skupine. Skladal pesničky a hneď sa stal plnohodnotným členom KISS. Vyzeral placho, nesmelo, ale o to bol divokejší za bicími na pódiu. Získal si srdcia fanúšikov na celom svete. Nikdy sa netváril ako hviezda, ktorou naozaj bol a navždy zostane! Jeho vystúpenia patrili medzi tie najlepšie bubnové sóla v rockovej histórií. Natočil s KISS veľa úspešných albumov.
Nahral aj svoj sólový album - Rockology. V roku 1990 sa u neho objavila zákerná rakovina. Zomiera 24. novembra 1991 v Bellvue Hospital, New York City, NY. Je pochovaný v Cedar Hill Mausoleum Middletown v New Jersey. Eric mal mladšie sestry Lorettu a Sissy a priateľku Carrie Stevens. Playboy Playmate 1997. Eric krátko pred smrťou založil nadáciu ERIC CARR FOUNDATION, ktorá prispieva na výskum a liečbu rakoviny.
On bol 1.62 m vysoký, mal hnedé oči a vlasy.
V KISS spieval a hral na bicie od roku 1980 do 1991 v maske ako Líška.

 

 

FOTOGALÉRIA


 
Back