ACE FREHLEY

Prišiel na svet 27. apríla 1951 v New Yorku s menom Paul Daniel Frehley. Študoval na vysokej škole Clinton’s and Michael’s College NY. Už ako malý chlapec začal s hrou na gitare a chodil na zájazdy s rôznymi skupinami. Pracoval v liehovare, taktiež sa živil ako taxikár aj neskôr počas prvých rokov v KISS, kôli nízkemu príjmu, aby si prilepšil. Až po prvej zmluve na platňu sa plne sústreďuje na hudbu. Do skupiny KISS prišiel na základe inzerátu v novinách VILLAGE VOICE.
Ace má staršiu sestru, volá sa Nancy, 10. Mája 1976 sa oženil s Jeanette Trerotola s ktorou má dcéru Monique narodenú 9.júla 1980. Ace je najrockovejší a najdivokejší v KISS. Avšak je nedocenený a dostáva sa do častých konfliktov s Gene Simmonsom. Žije život rockera naplno a natvrdo, komplexy rieši alkoholom až sa dostáva do problémov. Po niekoľkých, ťažkých dopravných nehodách, sústavného opíjania sa a neplnenia si svojich záväzkov voči KISS opúšťa skupinu v roku 1983. Dohromady sa dáva až v roku 1987, kedy vydáva úspešný album so svojou skupinou FREHLEY’S COMET. Po úspešnej a strastiplnej sólo dráhe sa objaví ako hosť na stretnutiach s fanúšikmi v rámci KISS Convention spolu s Peter Crissom. V roku 1995 sa zúčastní nahrávania pre KISS MTv Unplugged Live. Po komplikovaných rokovaniach v roku 1996 opäť vstupuje do KISS aby doplnil znovuzrodenie fenoménu KISS v originálnej zostave, plnom make-upe a kostýmoch. Srandista, divoch, rocker, ale najmä komplikovaná osoba Ace Frehley sa za tých niekoľko rokov nezmenil. Po úspešných koncertoch ktoré odohrali KISS po celom svete v starej zostave sa Ace dostáva znovu do konfliktov, ktoré vyústia jeho odchodom z KISS v roku 2003.
Medzi jeho hoby okrem nerestí patria, rybárčenie, poľovníctvo, počítače a astronómia. Počúva The Who, Jeff Becka, Jimi Hendrixa. Najradšej jedáva pizzu.
Je 1.83 m vysoký má hnedé oči a vlasy. V KISS spieval a hral na sólogitare ako Spaceman.
Čo sním bude ďalej je vo hviezdach!
 

 

 

FOTOGALÉRIA


Back