Všetko sa to začalo koncom 60-tých rokov keď sa spoznali Eugene Klein a Stanley Eisen prostredníctvom Steva Coronela a založili kapelu Wicked Lester. Eugene aj Stanley však cítili že to nieje to práve čo by chceli robiť. Wicked Lester rozpustili, stihli však nahrať v štúdiu Electric Lady Studio skladby, ktoré nikdy ako Wicked Lester oficiálne nevydali. Najväčšími hitmi boli považované skladby ako Sweet Ophelia, Keep Me Waiting a She.
Kapela Wicked Lester nevyzerala a neznela ako hotová kapela. Rozpustili sme ju bez ohľadu nato ako sme sa na nej nadreli. Chceli sme sa prezentovať vo veľkej divadelnej forme. Ale pri pohľade na Wicked Lester nám to pripadalo ako na autobusovej zástavke. Preto sme sa s Geneom rozhodli, že kapelu rozpustíme a pozrieme sa po niečom inom. (Paul Stanley).
Zo Stanley Eisena sa stáva Paul Stanley a Eugene Klein si hovorí Gene Simmons. Nesnívajú ale začínajú plánovať ako spoja rock n roll a bláznivé divadlo. Ako na zavolanie sa z Anglicka začne šíriť glamrocková vlna prinesená do hitparád menami ako Gary Glitter alebo T-Rex. Wicked Lester sa oficiálne rozpadá r 1972. Prostredníctvom inzerátu v časopise Rolling Stones sa k Geneovi a Paulovi pripája chalan ktorý je v matrike zapísaný ako Peter Crisscoula. Ako bubeník KISS si upraví meno na Peter Criss. Pochádza z NY Brooklynu odchovaný je od jazzového učiteľa Gena Gruppy. Má za sebou najviac hráčskych skúseností. Si tlstý? je prvá otázka, ktorú Gene položí Petrovi v telefóne.
Myslel som, si ktovie čo ma tam čaká za supermuzikantov. Namiesto toho som tam našiel dvoch absolútnych pomätencov, ktorý hrali na svoje nástroje dosť zle. Nedokázali sme vlastne spolu nič zahrať čo by stálo za to. Napriek tomu sme sa rozhodli trpezlivo cvičiť, pre dosiahnutie spoločného ciela. (Peter Criss).

Po skúške v Ladyland Studio je jasné že na bláznivú kariéru sú traja.

"Týždeň sme sa volali Lips, ale potom sa mi tento názov nezdal. Vymýšľal som iné a vymyslel som KISS. Žiadne reči alebo smiech, celkom to bolo jednoduché. (Paul Stanley).

Kapela sa presvedčuje u svojich kamarátov že zámery sú pôsobivé a fungujú no zároveň si uvedomujú svoju slabinu a rozhodnú sa zohnať sólového gitaristu. Opäť sa im to podarí na inzerát. V časopise Village Voice víde veta : "Hardrocková skupina so zmluvou na platňu hľadá gitaristu". A je z čoho vyberať. Nakoniec začnú skúšať s Bob Kulickom starším bratom Bruce Kulicka, člena neskorších KISS. Tak ako to osud chcel kapelu stretne ďalšia z osudových náhod ktorá si bude hovoriť Ace Frehley. Všetko sa to udeje na jednej skúške v China Townu. Otvoria sa dvere a do miestnosti vstúpi podivné individum. Jedna teniska oranžová druhá červená. Na tvári ryšavé fúzy a hlboká jazva  z pouličných bitiek v rodnom Bronxe. Tuto jazvu sa nepodarí odstrániť chirurgom ani v dobe keď Ace nebude mať núdzu o peniaze. Netajil, že prišiel preto aby sa stal členom budúcich KISS.  Zapojil gitaru a hneď bolo všetkým jasné, že tohto chlapíka, ktorého hra je drsná, strhujúca, poznačená pubertou grázla z Bronxu odchovaného na menách ako Townshed, Page, Clapton, Richards a Hendrix, potrebujú na stvorenie fenoménu KISS. Je tak presvedčiví, že Gene a Paul sa rozlúčia s Bobom a na flek sólového gitaristu primajú chlapíka, ktorý si hovorí Ace  Frehley, no v tej chvíli sa ešte volá Paul Daniel Frehley. Zostava je kompletná!

Chcel som niečo čo vypadá rázne a je to tak jednoduché, že to vyškriabu aj deti do školských lavíc, alebo si to vyššiu na svoje bundy. (Ace Frehley).

Tak raz Ace vysvetlí toľko diskutovaný a rozporuplný nápis KISS. Použitie ostro zalomeného mytologického S ktoré používali aj nemecký SS na uniformách, čierne kostýmy so Simmonsovej dielne a vysoké kožené čižmy - to všetko potom na veľa rokov označujú odporcovia najmä zo socialistických krajín za zjavnú propagáciu fašizmu. Stačí si však pripomenúť aký má pôvod Gene a Paul a hneď sa obráti obvinenie za absolútni nezmysel.

Všetkým štyrom členom bolo nad slnko jasné akým smerom sa chcú uberať a čo chcú spolu robiť. Definitívne sa dohodli na maskách. Gene Simmons sa stáva vampírom. Paul Stanley hviezdnym dieťaťom. Ace Frehley príma rolu mimozemšťana a Peter Criss sa mení na mačku.

Koncerty sa konajú v malých bezvýznamných kluboch na predmestí New Yorku. 30. januára 1973 koncertujú v Coventry Clube, 10. marca 1973 hrajú v Daisy a 10. augusta 1973 odohrajú koncert v Hoteli Diplomat

Bol to zvláštny pocit hrať pre päť hostí a štyri servírky v Coventry Clube Strutter, Deuce, Firehouse. Neskôr v Daisy v Amityville to bolo lepšie. Osemnásť hostí bolo najskôr zmätených pohľadom na nás. Ale ďalší koncert v klube bol naplnený a na tretí už ľudia vytĺkli okná aby sa dostali dnu. To nás presvedčilo, že sme na správnej ceste. (Paul Stanley).

Na jednom z koncertov si KISS všimne manažér Bill Aucoin. Začínajú pracovať v Bell Sound Studiu na nahrávkach k prvému albumu. 1. Novembra 1973 podpisujú prvú zmluvu pre firmu Casablanca. Jeho vydanie je naplánované na február 1974. Medzi tým koncertujú s hudobníkmi ako TEENAGE LUST, IGGY POP a BLUE OYSTER CULT. Gene predvádza svoju tradičnú show, pľuje krv a oheň, na jednom koncerte tak neopatrne, že si podpáli vlasy. Našťastie bol po ruke mokrý uterák a tak to nebolo nič vážne. Koncert ďalej pokračoval a diváci si mysleli, že to patrí k show.

Album s názvom KISS sa pomerne rýchlo dostane do Top 100. Z dnešného hľadiska je však skôr zárodkom neskorších KISS. Z albumu sála atmosféra závislá na vzoroch ako Rolling Stones a práve im je venovaná záverečná Black Diamond - pocta skladbe Brown Sugar. Album prináša rockové klasické hity ako Strutter, Deuce, Firehouse alebo Cold Gin, ktoré však budú docenené až neskôr. Po jeho vydaní vyrážajú KISS na americké turné ešte ako pred kapela BLUE OYSTER CULT, MANFRED MANN´S EARTH BAND a SAVOY BROWN. Vystupujú spolu s KOOL AND THE GANG, MELISOU MENCHESTER v programe IN CONCERT, ktorý moderuje DICK CLARK. Pomaly sa začína vyplácať osobitosť a image kapely - masky. Okolo kapely sa začnú šíriť rôzne fámy ktoré sprevádzajú kapelu počas celej kariéry. Gene Simmons má povesť diabolského sexuálne nenásytného erotomana. Paul Stanley sa stáva miláčik žien a na pravé rameno si dáva vytetovať ružu.

Koniec októbra 1974 prináša vydanie albumu HOTTER THAN HELL. Pôvodný názov albumu znel "THE HARDER THE COME" a bol na poslednú chvíľu zmenený, pretože v rovnakom čase vychádzal album k filmu Jimmy Cliffa. Ako dobre mierený reklamný ťah pôsobí obal albumu. Maľovanie v štýle japonského divadla kabuki s využitím znakového písma na obale vyvoláva dohady o vplyve východnej mystiky. Nejeden fanúšik v USA si myslel že sú KISS veľkými hviezdami už aj v Japonsku, čo tiež prispelo k ich popularite a predajnosti albumu HOTTER THAN HELL. V samotnom Japonsku sa platňa volala "KISSsecond - Shout From Hell"

Pri fotení na obal platne bola skupina s výnimkou abstinenta a nefajčiara Simmonsa namol opitá. Paul Stanley musel byť dokonca na nejakú dobu zamknutý vonku v  aute aby vytriezvel.

K ďalším KISS klasikám sa pridávajú skladby Let Me Go Rock´n´Roll a titulná Hotter Than Hell. Pre krátkosť času medzi jednotlivými albumami boli použité aj skladby z čias "WICKED LESTER" Watchin You a tiež Goin´ Blind, ktorá sa predtým volala Little Lady.

Rok 1974 je rokom založenia najväčšieho fanklubu - KISS ARMY.

KISS ARMY je naj mierumilovná armáda na svete. Je to armáda dobrovoľníkov, keď chceš vstúpiš do nej a keď už nechceš byť pri tom, tak tiež dobre, tešilo nás, že si bol s nami. (Paul Stanley).

Spoločnosť ako naša KISS ARMY znamená to, že sú fanúšikovia, ktorí z toho čo robíme, nemajú len zábavu, ale nechali sa tak zapáliť a sami sú aktívny. Pomáhajú nám svojou činnosťou. (Gene Simmons).

Už samotný vznik takéhoto fanklubu dáva dôkaz prudkej popularite a záujmu o kapelu. Kritika nieje príliš naklonená. Nevidí na ich teatrálnej show nič tak dobré a zábavné. Je to horšie ako ALICE COOPER konštatuje sa v jednom článku v novinách.

Veľmi nepriaznivo sa vyjadruje kritika o treťom albume DRESSED TO KILL, ktorý kapela vydáva v marci 1975 - hnusné, mazľavé a nič nehovoriace.

Na albume boli opäť použité skladby zložené v pred KISSáckom období, Love Her All I Can a She. DRESSED TO KILL obsahuje vedľa hitov Rock Bottom, C´mon And Love Me aj megahit a prvý oficiálny singel KISS Rock And Roll All Nite.

Skupina natočila aj svoje prvé video, "vtedy sa to volalo promo film", ku skladbám C´mon And Love Me a Rock´n´Roll All Nite KISS opäť koncertujú, po prvý raz ako hlavná hviezda večera. Počas celého turné je robený zvukový záznam, ktorý sa objaví na prelomovom živom dvojalbume s názvom ALIVE! Vystupujú v halách pred 2000 až 3000  divákmi a získavajú si povesť novej americkej rockovej senzácie.

Stále nepriaznivá kritika len zvyšuje príťažlivosť pre mládež, a tak KISS opäť potvrdzujú staré pravidlo "ROLLING STONES" - čím viac nás budú nenávidieť rodičia, tým viac nás budú milovať ich deti.

Tmavá postava zapáli sedem sviečok na javisku, obecenstvo stíchne napätím. Cez hustý vzduch sa prediera démonický hlas - "You Wanted The Best, You Got The Best! The Hottest Band - KISS!!!" Úvodné rifi skladby Deuce, ohlušujúci výbuch, javisko osvetlené veľkým nápisom KISS, plamene šľahajúce do niekoľkých metrov, Gene, Paul, Ace a Peter sa do vás oprú na plno až krv stuhne. Začína obrovské divadlo spojené s rockovou muzikou. Nasledujú skladby ako Strutter, Got To Chose, Hotter Than Hell - fanúšikovia šalejú. KISS sú pekelne dobrá atrakcia akú USA ešte nezažili.

Píše sa rok 1975 a KISS v septembri vydávajú živí dvojalbum ALIVE! 5. decembra 1975 je ALIVE! zlatá a už 30. januára 1976 prinesie prvú platinu a zapíše sa do Guinesovej knihy rekordov. Album sa stáva šlabikárom a pilierom pre rockových hudobníkov v celkovej rockovej histórií. Dovtedy sa živé albumi moc nenahrávali, nepovažovalo sa to za kvalitu, ale KISS to všetko prelomili. Album produkoval Eddie Kramer producent, ktorý pracoval okrem iného aj Jimi Hendrixom. Pozbierali sa zvukové záznamy s viacerých koncertov, v štúdiu sa odstránili neželané zvuky, všetko sa to zmixovalo a výsledok bol znamenitý. Nikto vtedy nečakal, že to bude najpredávanejší album KISS všetkých čias. Jeho uctihodný predaj pomáha späť na nohy domovskej firme Casablanca, ktorá prerobila na dvojalbume BEST MOMENTS OF THE TONIGHT SHOW zostavený zo zlatých klincov programu Johny Carson Tonight Show. To bol tiež dôvod keď neboli skupine vyplatené honoráre za DRESSED TO KILL a manažér Bill Aucoin musel do turné investovať z vlastného vrecka. KISSmánia sa pomaly rozlieva do okolitého sveta za hranice USA a zachvacuje Európu a Japonsko aj keď zatiaľ len z televízie.

Prvé video, ktoré sme kedy natočili, vznikli r 1975, kedy si zvyšok sveta začal uvedomovať, že sa na javisku niečo objavuje - KISS! Nemohli sme ísť na turné po celom svete, určite nie v roku 1975. Aby sme ukázali svetu čo sme, urobili sme pár video klipov. Všetky naživo v Michigan Palce v Detroitu, čo bolo prvé miesto, kde sme to naozaj poriadne prelomili. Natočili sme rôzne šoty do správ pre televíziu pre Európu a ostatný svet. Potom sa pre nás veci vyvíjali veľmi rýchle. (Gene Simmons) .

Po úspechu ALIVE!, ktorého sa predalo cez štyri milión kusov,  vychádza v januári 1976 opäť jedno z historických štúdiových albumov s názvom DESTROYER. Docenené bolo až neskôr, lebo skalný fanúšikovia boli z nových zvukových prvkov použitých na platni trochu vyvalený a skeptický. Na albume vypomáha gitarista Dick Wagner.

Hardrocková klasika Detroit Rock City však ukázala, že KISS nestratili nič z predchádzajúcich albumov. Ako singel bola vydaná spolu so skladbou Beth, ktorá sa stala rádiovým hitom a dostala sa do Top 10 a taktiež získala cenu People´s Choice Award.

Napísal som to pre svoju ženu Lydiu, ale tri slabiky jej mena sa do refrénu nehodili. Tak som ju premenoval na Beth a pokaždé keď tú pieseň spievam samozrejme myslím na Lydiu. (Peter Criss).

Album DESTROYER predbehol svojím zvukom dobu čo sa ukazuje aj v súčasnosti. V júni 1976 odchádzajú do Európy na turné. Objavia sa v Anglicku, odtiaľ pokračujú do Kanady a späť do Ameriky, kde vypredávajú 60 až 100 tisícové štadióny.V juli 1976 vychádza 3 Lp BOX - THE ORIGINALS, ktorí zahŕňa prvé tri albumy. Súbor vychádza vo veľkom náklade a dobre sa predáva. Dnes patrí k vzácnym zberateľským raritám a skalný fanúšik bez mihnutia oka zaň zaplatí horibilnú sumu. Album ROCK´N´ROLL OVER je šiesty radový album, vychádza v novembri 1976. V decembri vydaný singel Hard Luck Woman nadväzuje na úspech balady Beth. Kritika však obviňuje hudobníkov že celú melódiu opísali z piesne Maggie Mai od Roda Stewarta, čo však Paul vyvracia tvrdením, že skladbu napísal pre Angličana no ten neprejavil záujem. Už 6.januara 1977 ROCK’N’ROLL OVER dosiahne platinu.

Na koncerte v Lakeland Colliseum na Floride je obecenstvo šokované, keď sa Ace zrúti na zem po zásahu elektrickým prúdom, keď sa jednou rukou dotkne konštrukcií na pódiu a druhou gitary. Po dvadsiatich minútach kriesenia pokračuje ďalej akoby sa nechumelilo. Nasledujúci rok t.j. 1977 v marci odchádzajú na víťazné ťaženie po krajne vychádzajúceho slnka. Hneď na začiatku vznikajú problémy. Colná kontrola odmieta vpustiť maskovaných hudobníkov do krajny a sú nútený odmaľovať sa pred zvedavými očami úradníkov a znova sa namaskovať pre dychtivých fanúšikov, ktorý spôsobia už pri ceste z letiska dopravný kolaps, keď sa snažia v taxíkoch a na bicykloch dobehnúť limuzíny s hudobníkmi. V duchu úplnej  KISSmánií sa nesie celé Japonské turné. KISS sú deň - noc obliehaný vo svojich hotelových izbách. Koncert v Budokan Hall je zaprataný 48 tisícami divákov a tak o 6000 prekonali doteraz držaný rekord Beatles. Celková KISStéria sa v Japonsku prirovnáva k Beatlesmanií pred rokmi.

LOVE GUN - album sa objavuje na trhu 30.júna 1977, behom jedného dňa sa stáva platinový. Otvára ho snáď najtvrdšia skladba kapely I Stole Your Love. Shock Me je Aceho spevácky krst. Hity ako Christine Sixteen, Love Gun spolu so Shock Me sa opäť zapisujú ako osvedčené KISS klasiky. V deň vydania LOVE GUN vydávajú prvé číslo MARVELS COMICS BOOK, kde do tlačiarenskej červenej farby pridali kvapky so svojej vlastnej krvi a patrične to celé spropagujú v TV. Gene objavuje novú mladú skupinu - VAN HALEN, robí producenta ich demo nahrávky House Of Pain, ktorá sa objaví na debutovom albume Running With The Devil. KISS pravidelne po vydaní platne idú na turné, ktoré je čoraz pompéznejšie a bombastickejšie. Obrovská monštrózná javisková konštrukcia, ohnivé stĺpy, ktorých teplotu cítia aj diváci v desiatom rade. 30 m dlhé 20 m široké je javisko KISS. Špeciálne efekty sú čiastočne zabudované. Mykavé svetelné blesky vznášajúce sa bicie, rakety, gejzíry a výbuchy. Gene Simmons pľuje krv a oheň. K tomu potrebujú 75000 W výkonu a 300.000 W pre svetlo - pre super skupinu. Celé je to pod vedením hollywoodskeho špecialistu na efekty Kena Strickfaddena. Koncerty 25 až 26. augusta v Los Angeles Forum sa nahrávajú na záznamovú techniku.

Výsledkom je živý dvojalbum ALIVE II, ktorý prichádza na trh v októbri 1977. Nadviazal na úspech predošlého live albumu ALIVE! no nebol až taký úspešný, ale tiež je zapísaný v dejinách rockovej histórie.

Objavujú sa prvé nezhody vo vnútri skupiny.

Nasleduje krátka dovolenka, po štyroch rokoch maratónu sú chlapci vyčerpaný. Mr. Simmons sa objavuje v spoločnosti speváčky Cher. V jej spoločnosti je viac vystavený dotieravým fotografom, ktorým by fotka  odmaskovanej hviezdy priniesla neskutočný honorár. V zmluve majú KISS zakotvené, že musia pred verejnosťou ukrývať tváre. Gene si necháva pre voľné chvíle na verejnosti zhotoviť zvláštnu koženú masku.

Cítim sa v nej omnoho lepšie, nevadí mi pri bozkávaní. (Gene Simmons). Cher je na nervy. Chcem do postele chlapa nie monštrum! (Cher).

S ďalším úspešným rokom sa KISS lúči v rodnom New Yorku 14, 15 a 16 decembra vo vypredanej dvadsaťtisícovej Madison Square Garden. Sú číslo jedna na Gallup Youth Survey z 1069 amerických kapiel obľúbených medzi mládežou, číslom dva na Billboard Artist Of Year v Hot 100 a Top LP súčasne.

KISS sa stávajú obeťami svojho úspechu, vezňami popularity, moci, slávy a vlastných peňazí.

Každý z nás mal svojho osobného strážcu, ktorý sa staral aby nás nikto nefotografoval bez masiek. Ak sa to stalo, ochrankár zobral fotografovi film a zaplatil ho. Čoskoro som začal nie len vidieť foťák kútikom oka, ale aj cítiť že je v miestnosti. Došlo to tak ďaleko, že keď som raz pozeral televízor  v hoteli a herec vytiahol foťák hneď som sa otočil. (Paul Stanley).

Najhoršie znáša napätie Peter Criss ktorý, chce kapelu opustiť. Gene a Paul ho ešte prehovoria. Problémy začína robiť aj Ace Frehley, ktorý to preháňa s alkoholom. Začiatkom roka 1978 idú na turné a po jeho návrate začínajú s filmom KISS Meets The Phantom Of The Park v réžií Gordona Hesslera. Je to zmes filmov Beatles, Batman a Hviezdnych vojen. Nič na Oskara, ale pobavíte sa. (Paul Stanley).

Premiéra je 28.októbra 1978 a kapela sa snaží zväčšiť záujem o film tvrdením, že v davových scénach si zahrali bez masiek.

Medzi tým v apríli vydaný dvojalbum DOUBLE PLATINUM sa vynikajúco predáva. Názov nedostal len tak, ešte nebol ani vylisovaný a už sa zhromaždilo dva milióny objednávok. Stal sa teda platinový skôr ako vyšiel. 28. augusta 1978 vydávajú MARVEL COMIX BOOKS 2. Cez to všetko treba zahnať hroziacu krízu. Gene, Paul, Ace a Peter sa dohodnú a dajú si prestávku. Fanúšikovia majú obavy z definitívneho rozchodu kapely. Rozchod však ohlásia iba Gene a Cher. Kapela pracuje na svojich sólo projektoch, ktoré vychádzajú rovnako 18.septembra 1978.

Najväčšej predajnosti sa teší Ace, ktorého sólovka je dodnes najtvrdšia a najkompaktnejšia, nasleduje Paul s komerčnými rockovými skladbami a slaďákmi, Gene, ktorý najviac experimentoval s hudbou a Peter, ktorý sa vrátil do doby, keď hral v jazzových a rhythm´n´bluesových bigbandoch.

Niet pochýb, že KISS sú na vrchole svojej kariéry, tak ako si to priali pred niekoľkými rokmi. Koncom 70-tich rokov sa objavujú nové trendy ako funky a disco čo si štvorica dobre uvedomuje. Obchodné mozgy Gena a Paula opäť zapracujú a obmäkčia tvrdý klasický rock. Výsledok je album DYNASTY a záruka hitparádového návratu je skladba I Was Made For Lovin’You, pod producentským dozorom človeka menom Vinni Poncia, ktorý pomáha aj s textami spolu so skladateľom Desmond Childom. Album vychádza 23 mája 1979 v porovnaní s predchádzajúcimi platňami je to obrat ku komercií a popu. I Was Made For LovinYou sa na dlho uchytí v Európskych hitparádach a na diskotékach. V USA KISS strácajú svojich skalných fanúšikov pre nepochopenie zmeny hudobného štýlu.

Je to Rockdisco - chceli sme niečo rockového na tancovanie a tak vyšlo Dynasty, obhajuje počin kapely (Ace Frehley).

Nenávidím tú skladbu! (Gene Simmons). Milujem tú skladbu! (Paul Stanley).

14. júna  sa začína  Dynasty turné, ktoré končí 29. Novembra 1979. Nedá sa povedať, že by vo vnútri kapely panovala práve harmónia. Peter Criss je unavený stálym priemyslovým kolotočom na aký sa KISS zmenili pre časté konzumovanie drog a alkoholu sa stáva neznesitelným. Stále hrozí, odchodom na sólovú dráhu. Ace si pripadá ako piate koleso u voza a naviac sa cíti byť nedocenený, čo rieši alkoholom. V takejto napätej atmosfére natáčajú album UNMASKED avšak Peter Criss sa nahrávania nezúčastní, kôli natáčaniu svojho sólového projektu Out Of Control. Bubnové party zaobstaráva bubeník menom Anton Fig (Spider, David Leterman, Cyndi Lauper), ktorí svoje umenie predvedie v skladbe Torpedo Girl a Two Sides Of The Coin Objavujú sa prvé náznaky hrania bez masiek. Album UNMASKED sa tiež nesie v popovom štýle.

Single Talk To Me,  Shandi, Is That You a Tomorrow sú najhranešie skladby v Európskych rádiách. Kríza v skupine vrcholí odchodom Petra Crissa 1.januára 1980. V máji 1980 album UNMASKED vychádza a KISS ohlasujú odchod Petra Crissa zo skupiny. Gene sa objavuje na verejnosti s novou priateľkou Dianou Ross.

V júni je vypísaný konkurz na volné miesto bubeníka KISS. Prihlási sa Paul Charles Caravelo. Do krikľavo oranžových dosiek vloží demo svojho spevu, hrania a fotky. Zakrátko ho kontaktuje manažér Bill Aucoin. Paul Charles Caravelo je vybraný s pomedzi 80-tich uchádzačov. Začalo sa riešiť akú postavu bude Eric predstavovať.

Pôvodná postava pre nového bubeníka, sokol sa ukáže smiešna. Ericová výsledná podoba sa nakoniec zrodí v jeho hlave a Eric sa predstaví v maske ako líška. Priateľka Carrie Stevens mu navrhne nech si meno na Eric Carr. Eric priznáva, že nebol fanúšikom KISS, nemal ani jednu ich platňu, ale vždy sa zastavil pri ich plagáte s konštatovaním – toto sú riadne rockové hviezdy.

Žijem pre tie dve hodiny na javisku každý večer. Práve teraz sú KISS to čo chcem robiť a dávam tomu 110%. Keď idú ľudia z koncertu KISS domov a medzi sebou hovoria, čo som robil na koncerte, tak som to robil dobre. (Eric Carr).

25 júla 1980 vyrážajú z newyorského Paladia na Unmasked tour. Paradoxne ako klesá záujem o Kiss v USA v Erópe a Austrálií to vrie. Eric si hneď získa srdcia fanúšikov, najmä v Austrálií, kde prepuká obrovská KISSmánia. Sú prenasledovaný fotografmi, ale najmä fanúšikmi, doslova na každom kroku. Objavujú sa na titulných stranách všetkých časopisov. 31.mája 1981 prídu Gene a Eric na pozvanie rakúskeho časopisu "Rennbahn Express" ako skupina roka na R/E Starparty do viedenskej Stadthale. Program je vysielaný v relácií Okay na stanici ORF Gene a Eric sa objavujú na titulke novín Kronen Zeitung.

Eric prichádza ku KISS v napätej situácií. Predaj albumu UNMASKED nesplnil očakávanie návštevnosť koncertov v USA je slabá. Kríza sa začína naplno prejavovať. Nato všetko menia image a celkový výzor. Skracujú si vlasy, obliekajú si menej farebné kostýmy a celé koncertné pódium pôsobí pochmúrne ako z filmu Sci-Fi.

Táto zmena patrila k pripravovanému koncepčnému a prvému neprávom neúspešnému albumu. Skladby sa začali nahrávať v Aceho štúdiu v Conecticute. Kritici sa predbiehali v komplimentoch a uznaniach, čo v prípade KISS to vždy bolo opačne. KISS dokázali spojiť muzikantskú genialitu a zmysel pre prepracovanosť v hudobnom umení. Album obsahuje Ericov skladateľský debut Under The Rose. MUSIC FROM THE ELDER bol uznaný zo strany kritiky ako hudobné dielo, ale väčšina fanúšikov nebola toho istého názoru.

Skalný fanúšikovia KISS niesu na moralitu zvedavý. Úplným sklamaním je obrat vo zvukovom prejave. Orchestrálne aranžmány Boba Ezrina, využitie sláčikových nástrojov, pokus o náročnejší spevácky aj hudobný prejav je proste totálnym rozčarovaním na tú dobu. Naproti tomu sa kritika stále vyjadruje veľmi kladne a optimizmom nešetrí ani Gene.

Boli sme až do októbra všetci veľmi nervózny, pretože sme nevedeli ako budú fanúšikovia reagovať na zmeny. Paul , Ace, Eric a já sme veľmi, veľmi šťastný - viac skutočné že sme potrebovali niečo zaujímavé a optimálne do osemdesiatych rokov. Stali sme sa opäť dobovou skupinou. (Gene Simmons).

Optimizmus však nemá dlhé trvanie. V novembri 1981 album MUSIC FROM THE ELDER vychádza a stáva sa jediným albumom, ktorý nedosiahne zlato. Fanúšikovia tento album jednoducho nepochopili. Turné musí byť prerušené pre slabú návštevnosť a na dokončenie filmu The Elder jednoducho niesu peniaze.

Je jasné, že atmosféra vo vnútri skupiny nieje práve ružová. Aceovi ktorý je najrockovejší z KISS, najviac vadí nastúpený smer. Väčšina jeho skladieb sa na THE ELDER nedostalo. Čím ďalej tým viac rozhodujú Gene a Paul. Eric ako nováčik stojí bokom a Ace si pripadá nedocenený. Utápa sa v alkohole čo situácií v KISS nepomáha. Dokáže sa tak zošrotovať, že je nepoužiteľný pre tlačovky. Chodí neskoro na skúšky. V TV programe San Remo v klube 54 museli KISS vystupovať ako trio. Ace má problémy aj s políciou, keď sa rúti cez New York 160km/h a spôsobí dopravnú nehodu z ktorej ujde a ukryje sa v kvetinárstve, kde ho však občania ohlásia polícií. Medzi tým v Európe v máji 1982 vychádza výberovka KILLERS. Album obsahuje okrem osvedčených hitov aj štyri nové skladby. Kapela pracuje aj na novom koncepčnom albume, ktorý vychádza v septembri 1982 s názvom CREATURES OF THE NIGHT. Ace prekoná ďalšiu automobilovú nehodu pri ktorej si spôsobí vážne zranenie nôh. O jeho gitarové party sa stará niekoľko gitaristov, ako Rick Derringer,  starí známi Bob Kulick, solo v I Still Love You hraje Robben Ford, skladbu Creatures Of The Night odsoluje Steven Ferris. Väčšinu skladieb potom dohrajú s gitaristom ktorý sa volá Vincent Cusano. Na promo akciách pre tlač a médiá vystupujú s Aceom avšak na albume CREATURES nezahral ani tón. To že sa objavil na obale platne sa ukáže neskôr iba ako marketingový ťah. CREATURES OF THE NIGHT znamená zásadný zlom v ceste kapely a naznačuje akým smerom sa kapela bude uberať.

Creatures je dôležitý album, lebo prišiel po The Elder a s tým sme neboli moc spokojný. Ocitli sme sa niekde v rohu a to sa nám nepáčilo. Tak sme vytočili Marshally doprava a nahrali Creatures. (Paul Stanley)..

Je jasné že KISS opäť správne zareagovali. Ostrým rockovým albumom sa pripojili k nastupujúcej novej vlne heavy metalu. Najväčší podiel na tom má gitarista Vinnie "Wiz" Vincent, vlastným menom Vincent Cusano, jeho moderná a dravá gitara nahradila Aceho hard rock a pre tú dobu to bolo nevyhnutné.

Jasné, že som o tom veľmi uvažoval. Musím ale povedať, že to bola uplne správna cesta. Už po úspechu aký malo v roku 1978 moje sólové album som vedel, že raz zbalím kufre. Môj talent v skupine sa nerozvíjal. Navyše mi tam množstvo vecí pripadalo nezdravých a nudných. Vadil mi make-up. Žiadne stretnutie som si nemohol dovoliť bez asistencie manažéra, promotéra a agenta. KISS boli už tak veľký podnik, že sa okolo motalo neustále viac než sto ľudí. Pripadal som si skôr ako lopta na hranie než ako kráľ. Nedarilo sa mi komunikovať s Geneom a Paulom, stále sme sa hádali. Nemal som v poriadku domov. Peter kapelu opustil, komunikoval som vlastne len s Ericom. Svojmu psychoanalitikovi som povedal, že sa cítim na sebevraždu. Doporučil mi, ak sa tak cítim, aby som kapelu opustil. Gene to nikdy nepochopil. Vzal si to moc osobne, pretože stratil kôli tomu dôležitú zmluvu. Do teraz sa mu to pokúšam vysvetliť. (Ace Frehley)..

28 decembra 1982 v Bismarku v severnej Dakote odštartujú turné s novým gitaristom - čarodejníkom v maske faraóna, Vinnie "Wiz" Vincentom zložené len z pätnástich vystúpení a posledné dve sa uskutočnia na brazílskych futbalových štadiónoch. V Riu sa príde pozrieť cca 150.000 divákov. Koncert na Boca Juniors štadióne v Buenos Aires musí byť nečakane zrušený, pretože argentínska teroristicko-náboženská sekta sa vyhráža atentátom na diablovho advokáta Simmonsa. Posledný koncert v maskách odohrajú 25. júla 1983 na Marumbi štadióne v Sao Paule, kde príde 150.000 fanúšikov. KISS sú opäť na predných stránkach časopisov. V auguste 1983 KISS oznamujú definitívny odchod Ace Frehleyho z postu sólového gitaristu.

 

18 septembra 1983 sa KISS po prvý krát predstavia bez masiek v programe na hudobnej stanici MTv.

Nevieme čo slovo nie znamená. Keď všetci hovoria, že sa niečo nedá, tak mi to hneď urobíme. Keď všetci tvrdili, že skončíme, ak zhodíme masky, bol to signál pre nás, že to musíme spraviť. Dobrá skladba ostane dobrou skladbou, či sa hraje potichu, alebo nahlas, s maskou, alebo bez masky. (Gene Simmons).

21 septembra 1983 sa koná v Lisabone prvý koncert bez masiek, ktorý zaznamenal zásadný zlom v KISS kariére.

Náš prvý koncert po odmaskovaní sa konal v Portugalsku. Bol som tak nervózny, že som si pripadal ako v tranze. Vyšli sme v pološeru na pódium. pozrel som sa na ostatných a nikto nemal masku. Niečo tu nieje v poriadku, myslel som si. V tom okamžiku sa zapli reflektory a nastal obrovský jasot. Odpálili sme to ako vždy. Show bola perfektná a tým to skončilo. Nikdy som neľutoval, že sme sa k tomu odhodlali. (Paul Stanley).

KISS pochopili nevyhnutnosť zmeniť image a že čas rockových monštier patril už do encyklopédií. V septembri 1983 vydávajú jeden s najtvrdších albumov vo svojej histórií LICK IT UP a odchádzajú na svetové turné, ktoré je veľmi úspešné aj bez masiek a strašidelnej show. Vinnie Vincent opojený popularitou nezvláda slávu a odmieta sa zmieriť s faktom, že u KISS hraje až druhé husle. Snaží sa vybojovať pre seba pozíciu akú majú Gene a Paul a pochopiteľne má smolu.

Nevie sa podriadiť! Nemôže predsa v stúpiť do kapely, ktorá je už roky úspešná a chcieť aby všetci tancovali podľa jeho pískania. Niesme predsa Vinnie Vincent Band. (Paul Stanley).

Konfliktný Vinnie urazený odchádza a jeho miesto preberá učiteľ hry na gitaru Mark Norton, ktorý je doporučený výrobcom gitar Glover Jackson. Pod menom Mark St. John sa stáva gitaristom KISS. Gene a Paul vo vlastnej produkcií natáčajú album ANIMALIZE, ktorý vychádza opäť v septembri 1984. Medzi tým Gene dokončí natáčanie filmu Runaway, kde hraje hlavnú úlohu ako zločinec. Jeho dobrý protivník je nemenej známi Tom Selleck (Magnum) spolu so sympatickou Cynthiou Rhodes (Stayng Alive). Kôli filmovačke si skrátil vlasy a tak si na turné berie parochňu. Na večierku v Playboy Manson spoznáva Gene svoju životnú lásku, modelku Shannon Tweed.

Počas turné v Európe vzniká opäť problém so sólovým gitaristom. Mark St John ochorie na Reiterov syndróm, ktorý spôsobuje zápal kĺbov a KISS musia opäť zháňať náhradu. Je ňou Bruce Kulick. Bruce je mladší brat Boba Kulicka, ktorý bol ako prvý kandidát na sólo gitaru ešte v začiatkoch KISS. Bruce Kulick už mal za sebou desať rokov hrania keď dostal pozvanie na záskok.

Prišiel som k tomu vlastne vďaka bratovi. Najskôr nosil domov samé platne, potom gitary. Od neho som sa naučil základy a tie som potom rozvíjal.  Ešte nikdy predtým som nehral s tak známou kapelou. Všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Ľudia ani netušili jaký gitarista stojí pred nimi. Bol som absolútne šťastný, keď nejaký fanúšik prvý krát zakričal moje meno. (Bruce Kulick).

Bruce sa zapísal v kapele veľmi dobre. Nezlepšujúci sa Markov zdravotný stav mal na svedomí, že KISS v decembri 1984 definitívne prijali Bruce Kulicka ako sólo gitaristu KISS a v zložení Gene Simmons, Paul Stanley, Eric Carr a Bruce Kulick v roku 1985 dohrajú Animalize turné v Amerike.

To bol pre mňa skok od nuly k stovke. Keby mi to niekto rok predtým povedal, smial by som sa mu. (Bruce Kulick).

Po komplikovanom období prichádza album ASYLUM opäť v produkcií Simmons-Stanley, ktorý sa objaví na trhu v októbri 1985. Jeho predaj od začiatku značne zaostáva za ANIMALIZE i keď clipy Tears Are Falling, Uh! All Night a Who Wants To Be Lonely natočené v Londíne v spolupráci s Davidom Morrtom (spolupracoval s Davidom Boviem) majú veľký ohlas na MTv. Na jar 1986 končí Asylum Tour a kapela si dopraje dovolenku. Výnimkou je Gene, ten v júli začne natáčať film Never To Young To Die a koncom roka si zahraje úlohu rozhlasového DJ-a vo filme Trick Or Treat. Mimo toho zakladá firmu Simmons records, ktorá sa venuje mladým hardrockovým skupinám. pracuje ako producent rôznym kapelám napr. Wendy OWiliams, Black´n´Blue, Keel a japonskej Heavy Metalovej skupine Ezo.

V máji 1987 začínajú pracovať na albume s pracovným názvom WHO DARE WINS podľa anglického príslovia.

To by bol perfektný názov pre našu platňu, presný výklad našich názorov. Kto riskuje vyhráva.Kto neriskuje si musí neúspechy pripísať sebe. (Gene Simmons).

Album sa nakoniec volá CRAZY NIGHT a po nie najlepšej predchádzajúcej produkcií Simmons-Stanley, prenechávajú túto prácu človeku menom Ron Nevison. Pop metalový zvuk podfarbený klávesmi, presne sadnú na roky osemdesiate. Album vychádza v septembri 1987 a je priamo určený ku komerčnému úspechu. Skladby Crazy, Crazy Night, Reason To Live a Turn On The Night sú tiež radené ako KISS hitovky. Album má celkový nádych návratu k melodickým skladbám ako za starých čias. Preto sa množia dohady o spoločnom koncertnom turné s Ace Frehleym a Petrom Crissom. Gene a Paul to však dementujú. Nepopierajú ale, že sú s oboma bývalími členmi v priateľskom kontakte. Rozbieha sa veľkolepá koncertná šnúra po USA ktorá prejde aj Európou. V Nemeckom Schweinfurte vystúpia 27.augusta 1987 na Monsters Of Rock festivale ako hostia. Predvedú 60 min. strhujúcu show a poriadne tým skomplikujú situáciu hlavnému účinkujúcemu IRON MAIDEN.

KISS vystupujú v Budapešti, je to prvý koncert na socialistickej pôde. V slovenskom denníku je koncertu, celkom kladne, venovaná celá jedna strana s názvom "Bozk medzi kvapkami dažďa"

Pätnásťročné výročie existencie KISS, skupina oslávi vydaním výberovky SMASHES, TRASHES & HITS, ktorá vychádza v novembri 1988. Ako darček k Vianociam vychádza aj na českej gramo značke Supraphon. Platňa obsahuje dve úplne nové skladby Let´s Put The X In Sex a (You Make Me) Rock Hard, plus jeden unikát skladbu Beth, ktorú naspieval Eric Carr. Začiatkom roka 1989 Paul Stanley uskutoční US sólo turné. Zahraje si so starým známim Bob Kulickom a za bicími sedí Eric Singer. Gene pracuje ako manager pre Lizu Minelli a tiež spolupracuje s Doro Pesch na skladbe Only You k jej albume s coververziami. V máji 1989 sa KISS opäť schádzajú v štúdiu a začnú pracovať na albume HOT IN THE SHADE. V porovnaní s CRAZY NIGHTS sa nový album zvukovo neodlišuje. Sú na ňom chytľavé hitovky. Skladba Hide Your Heart je v januári na 22 mieste. Prespievajú ju hiezdy ako Robin Beck, Bonie Tyler a Motley Crue. Ace Frehley ju tiež zaradí vo svojom prevedení na album TROUBLE WALKING. Pieseň Forever, ktorú Paul napísal spolu Michaelom Boltonom sa vyšplhala v apríli 1990 na 8 miesto americkej hitparády. V tom istom roku koncertujú po Amerike vo vypredaných halách. Monštruózna sfinga na pódiu dodáva opäť démonický vzhľad, ktorý sála na ich veľkolepých koncertoch. Avšak očakávaný komerčný úspech albumu HOT IN THE SHADE sa v Európe nenaplnil. Na rozhlasovej stanici Československo je ohlásený koncert KISS v Bratislave spolu s The Cult, Megadeth, Metalicou a AC/DC. Nakoniec príde iba The Cult, Megadeth a Metalica, ktorá hraje pred poloprázdnym publikom. 9.októbra odohrajú KISS posledný koncert s bubeníkom Eric Carrom v Madison Square Garden. Na začiatkom roka 1991 sa u Erica objavujú zdravotné problémy. Najprv to vyzeralo ako chrípka, ale lekári objavili nádor v pravej srdcovej komore. Operáciou nádor odstránia a Eric sa pomaly zotavuje. God Give Rock´n´ Roll To You II je však posledné video kde sedí za bicími Eric Carr. Medzi tým lekári zisťujú, že nádor bol zhubný, nasleduje ďalšia operácia. Je nasadená vyčerpávajúca chemoterapia. Každý dúfal, že sa Eric z toho dostane. Šokujúca správa "Eric Carr bubeník skupiny KISS zomrel 24.novembra 1991 po ťažkej chorobe v newyorskej nemocnici Belleuve". Nejeden fanúšik ostal zamrazený smutnou správou.

Dokončovacie práce na novom albume natočia s bubeníkom, ktorý sa objavil na Paulovom sólovom turné, jeho meno je Eric Singer. Ostrieľaný bubeník, ktorý pôsobil v kapelách zvučných mien ako ALICE COOPER, LITA FORD, OZZY OSBOURNE, GARY MOORE a BADLANDS.

Nemôžeš izolovať sám seba, keď niekto tebe blízky zomrie. Potrebuješ ľudí, ktorých sa to tak úplne netýka, aby ti z toho pomohli, nemôžeš sa postaviť životu chrbtom. Pokiaľ ide o teba a o spomienku, na osobu, ktorá ti zomrela, musíš byť silný. Ani Eric by nechcel aby jeho smrťou skončil KISS., pretože by to bola dvojitá tragédia. Okrem toho najlepší spôsob ako udržať Ericovo meno nažive, je udržať nažive KISS. Tak by to Eric Carr sám chcel! (Gene Simmons).

Napriek smutným udalostiam biznis musí ísť ďaľej a tak v polovici mája 1992 vychádza album REVENGE. Keď sa na obale objavuje Eric Singer, každý už vie, že post bubeníka KISS patrí jemu.

S REVENGE sme sa vrátili späť k našim koreňom. Všetci žurnalisti si mysleli, že sme starý chreni, ktorí už na to nemajú. My sme im však ukázali, že KISS sú stále jedna z najlepších rockových kapiel na svete. Rozhodli sme sa preto natočiť našu novú platňu s naším starým a úspešným producentom Bobom Ezrinom. Bob produkoval náš najúspešnejší album v roku 1976 DESTROYER. Chceli sme si zopakovať ten starý pocit. Príprave skladieb sme venovali rok intenzívnej práce. Veľkú časť napísal Paul Stanley, Bob Ezrin a já. Posledná skladba je z roku 1981 volá sa Carr Jam. Eric Carr vtedy natočil bubnový part a my sme ho dali ako pamiatku na tento album. (Gene Simmons).

Aj keď prvé koncerty neboli celkom vypredané, Revenge turné má obrovský úspech. KISS opäť predvádzajú gigantickú pompéznu show. Na pódiu sa tyčí 14 m vysoká socha slobody, ktorej sa počas koncertu rozpadne tvár a pod ňou ostane holá lebka s démonicky svietiacimi očami. Celú svetelnú show dopĺňajú mykavé lasérové efekty. Skupina berie so sebou záznamovú techniku aby sa zhromaždili materiály na živý album ALIVE III, ktorí vychádza 18 mája 1993. KISS zároveň oslavujú 20 výročie života kapely. Obrovská celoamerická  propagácia sa ničím nelíši od KISSmánií zo 70-tich rokov. Horúčka prepuká znova. Deň vydania ALIVE III je vyhlásený ako KISS Deň v Los Angeles. Na ceremoniáli Hollywoodskej galérií, Siwalk Galery na Sunset Boulevard umiestnia Gene, Paul a Bruce svoje otlačky rúk a podpisy do cementu chodníkovej galérie, ako ostatný, ktorí odviedli veľký kus práce pre Rock´n´Roll.

Rok 1994 prínáša vydanie cover albumu KISS MY ASS s KISSáckými peckami v podaní rôznych interpretov ako napríklad Lenny Kravitz, ktorému na ústnej harmonike vypomáha Stevie Wonder, country hviezda Garth Brooks, The Lemonheads, Extreme a ďalší, ktorí vzdávajú hold skupine KISS. Na album mala  prispieť aj speváčka Madonna, Neil Young, Tears For Fears, Ozzy Osbourne sa mal spojiť so Stone Temple Pilot a nahrať War Machine. Nine Inch Nails chceli prerobiť Love Gun, Sir Mix-a-Lot mali urobiť rapovú verziu Rock´n´Roll All Nite avšak manažéri konkurenčných nahrávacích spoločností odmietli spolupracovať.

Uskutoční sa krátke KISS My Ass turné, ktorého plánovaná Európska časť odpadá, kôli prácam na celosvetovom KISS Conventions turné. V rámci veľkých medzinárodných fanklubových stretávok KISS Army a Conventions tour zavítal Peter Criss 24 augusta 1994 do Prahy. O rok neskôr sa v Európe objaví aj Ace Frehley, taktiež v rámci Conventions tuné.

Tieto stretávky, ktoré sa konajú po celom svete, kde fanúšikovia burcujú členov KISS aby zorganizovali koncert v starej zostave v maskách. Svetové turné KISS Conventions štartuje v Austrálií v januári 1995, kde KISS ťahajú zo sebou celé KISS múzeum aj s figurínami životnej veľkosti v kostýmoch a maskách. Počas KISS Conventions sedia Gene, Paul, Bruce a Eric Singer na pódiu a odpovedajú na rôzne otázky fanúšikom. Hodinu otázok a odpovedí ukončia akustickým  vystúpením.   Počas Conventions turné v USA je v Sony Music Studio robený záznam pre reláciu MTv Unplugged ako hosť sa objaví na pódiu aj Peter Criss, čo vyvolá obrovské nadšenie medzi fanúšikmi. Rodina je opäť spolu. Vyvrcholením všetkého je album KISS MTv UNPLUGGED vydaný 12. marca 1996. Ešte 25.februára 1996 sa stretli Gene, Paul, Peter a Ace v Geneovom dome. Naličili sa a obliekli ako za starých čias aby mohli zapózovať 28.februára na odovzdávaní cien Grammy Awards. 8. marca absolvujú fotenie s Barry Levineom v Green Jello studios v Hollywoode.  Na tlačovej konferencií na lietadlovej lodi Intrepid v apríli 1996 oznamujú: "Original KISS sú späť!" a vydajú sa na turné. Rozbieha sa obrovská mašinéria pod producentskými krídlami chlapíka menom Doc McGhee (Motley Crue, Bonjovi). Fyzicky trénujú aby zvládli namáhavú show. Známi moderátor Jay Leno ich vyspovedá v NBC Studios pre album YOU WANTED THE BEST, YOU GOT THE BEST, ktorého vydanie je realizované 25.júna 1996.  Prvé promotion vystúpenie sa uskutočňuje 15.júna pre rádio stanicu KROQ v Irvine Meadovs v Laguna Hills, CA . Otváracia noc svetového turné je 28 júna na Tiger Stadium v Detroite. 38.000 lístkov na tento koncert je predaných za 43 min. Predskokani sú Alice In Chains a kapela Sponge.  Konečne po 17 rokoch opäť spolu v maskách, kostýmoch s pódiovými pirotechnickými efektami kde sa predvádza Gene Simmons ako lietajúci drak, čo krv a oheň pľuje. Paul Stanley ako sexi hviezdny chlapec, Peter Criss ako divoká mačka a extravagantný, arogantný vesmírny muž Ace Frehley, ktorému lietajú z gitary rakety zostreľujúce svetlá na pódiu. Koncerty v Chicagu 14-16 júla sú úplne vypredané, taktiež v New Yorku v Madison Square Garden. V auguste letia do Europy na Monsters Of Rock Festival v Doninghtone, kde hrajú pred 50.000 divákmi. KISS zahrajú skladbu Rock´n´Roll All Nite pod Brooklynskym mostom na finále MTv Video Music Awards. 21 novembra 1996 otvárajú Európske turné v Manchestri v Anglicku. Prevalcujú všetky hlavné mestá. 14-15 decembra odohrajú pre veľký záujem dvojkoncert v Prahe v Českej republike na hokejovom štadióne. Oba koncerty sú vypredané. Pre väčšinu fanúšikov z bývalých socialistických krajín sa splnil detský sen vidieť KISS naživo na vlastné oči. KISS šlapú od začiatku naplno, vyzerá to, že sa zastavil čas. Gene Simmons, Paul Stanley, Peter Criss a Ace Frehley predvádzajú svoje umenie akoby sme sa ocitli v r 1977. Diváci prichádzajú do varu. I Was Made For Lovin’You spievajú snáď všetci spolu s KISS, takú show Praha nezažila. "Děkujeme Praha" kričí na záver Paul Stanley. Na trhu sa objaví výberovka GREATEST KISS s najväčšími hitmi.

- Silvester oslávia opäť v USA. V silvestrovskej relácií Dick Clarks New Years RockinEve TV Special odohrajú klasiku Rock´n´Roll All Nite. Rok 1997 sa začína koncertom v Tokyo Dome v Japonsku, kde hrajú 18 januára. V krajne vychádzajúceho slnka odohrajú celkovo 6 koncertov. Vydávajú nie príliš úspešný album CARNIVAL OF SOUL nahrávaný ešte v r.1996  v zostave Simmons, Stanley Kulick a Singer. Album má nádych hudobného štýlu Grunge avšak experiment nepriniesol veľký úspech. Problémy s albumom Carnival Of Souls vznikli hneď na začiatku. Niekto ukradol zo štúdia zmixovaný pás. Vznikali čierne kópie a vydanie albumu bolo zastavené nakoniec ho však predsa vydali v roku 1997.

Počas turné v USA idú do štúdia a začnú s nahrávaním nového albumu s názvom PSYCHO CIRCUS pod vedením producenta Bruce Fairbraima. Ace a Peter sa správajú ako za starých čias a nedostavujú sa do štúdia na čas, tak musia za ních zaskakovať hudobníci ako Tommy Thayer, Bruce Kulick a Kevin Valentin. Celosvetovo tiež prebieha KISS Expo & Conventions organizované faklubom KISS ARMY International, ktorého sa zúčastnia ako hostia Bruce Kulick, Eric Singer, Vinnie Vincent a Mark St John, kde vystupujú s rôznymi revivalovými skupinami.

Album PSYCHO CIRCUS sa dostáva na prvé miesta svetových hitparád a KISS idú na svetové turné s názvom Psycho Circus Tour. Ako prvá skupina v histórií použijú na koncerte 3D techniku, ktorou je doplnená veľkolepá show. Prevalcujú Ameriku, Európu, Austráliu. Do Ruska sa nedostanú ako je naplánované, kôli silnejúcim proti americkým náladám, ktoré súvisia s konfliktom v bývalej Juhoslávií. Do kín prichádza film Detroit Rock City. Je to komediálny príbeh o štyroch mladíkoch, ktorý sú na strastiplnej ceste na za svojimi idolmi – KISS. Film zaznamenal veľký úspech na americkom kontinente aj podľa kritikov je to vydarená komédia. Stihnú si ešte zahrať v jednej časti misteriózného seriálu MILENIUM.

Skupina sa zúčastňuje otváracieho ceremoniálu na finále super poháru v USA, ktorí sleduje miliarda ľudí v priamom prenose. V marci 1999 vychádza pánsky časopis Playboy s KISS a jejich dievčatami. Namaľované nahé dievčatá v KISS-make-upe pózujúce s členmi skupiny. Na fotenie sa prihlásilo nespočetné množstvo dievčat (bolo z čoho vyberať). 11.augusta 1999 KISS umiestnia na hollywoodskom chodníku slávy v Los Angeles svoju hviezdu. Na trhu sa objaví KISS BOXSET s obsahom 5 CD, ktoré obsahujú rôzne nahrávky s obdobia WICKED LESTER, demo verzie a skladby, ktoré sa nedostali na radové albumy.

Na konci milénia to opäť v KISS škrípe! Je napánované rozlúčkové turné FAREWELL TOUR, ktoré začína 11.marca 2000. Peter Criss sa dožaduje vyššieho honoráru, Gene to však neakceptuje čo ho neskôr mrzelo ako sa vyjadril po čase pre média. Criss odmieta pokračovať v koncertovaní kôli svojim nevyhoveným požiadavkám.

Na turné po Japonsku a Austrálií nastupuje Eric Singer v maske Catmana miesto Petra Crissa. Vystúpia na záver Olympijských hier v Salt Lake City.  KISS sleduje na celom svete asi každý kto má doma televízor. 4. Decembra 2001 vychádza životopisná kniha KISS And Make-Up. Gene v knihe opisuje svoj celý životopis a pozadie skupiny KISS. Kniha výde aj v českom preklade. V dňoch 24 a 25.júna 2002 sa v priestoroch Paramount Studios Theatre v Hollywoode koná dražba všetkého čo súvisí s KISS. V ponuke je takmer tisíc najrôznejších predmetov s cenou od 100 do 100.000 dolarov. 26.augusta 2002 vychádza album s názvom BEST OF KISS x-tá výberovka v poradí.

Ace Frehley, ktorý pracoval na 100% počas koncertov po Japonsku a Austrálií nečakane odchádza od KISS s tvrdením, že do skupiny sa už nikdy nevráti.  Jeho výstrelky v alkoholickom opojení presiahli mieru. Na jeho miesto nastupuje Tommy Thayer v maske Spacemana no a Peter Criss sa vráti späť do KISS.

Napriek všetkým komplikáciam KISS biznis ide ďalej a začína sa realizovať nápad spojiť KISS a symfonický orchester na pódiu.

Celé sa to zrealizuje v Austrálií 28.februara 2003 v Melbourne. Po úspechu Symphony z ktorého záznam vychádza na CD a DVD odohrajú niekoľko vypredaných koncertov v Japonsku odkiaľ sa vrátia do USA a koncertujú spolu s AEROSMITH po celých štátoch. Eric Singer si plní povinnosti voči kapele s Alice Cooper. V lete si na skok odskočí do Budapešti kde odohraje klubový koncert s maďarskou revival kapelou KISS FOREVER BAND

KISS koncertujú po USA s turné pod názvom World Domination Tour v zostave Gene Simmons, Paul Stanley, Peter Criss a Tommy Thayer.

Na jar 2004 sa skupina opäť chystá na koncertnú šnúru spolu zo skupinou POISON. V médiách prebieha slovná prestrelka medzi Gene Simmonsom a Peter Crissom. – Gene odkazuje Petrovi, že je feťák a už nevie hrať, na čo Peter kontruje slovami “v KISS ostali iba ľudia, ktorí chcú ťažiť zo zašlej slávy“. Napriek všetkým fámam turné Rock The Nation je čoraz bombastickejšie a veľkolepejšie, Na pozícií bubeníka je opäť Eric Singer. Gene Simmons vydáva svoj sólový projekt s názvom Asshole. Aj napriek kvalitnej zostave hudobníkov sa KISS do štúdia nechystajú. Okrem  CD setu, Instant Live, čo je vlastne koncertná nahrávka urobená počas koncertu, KISS nevydávajú žiadny album. CD set obsahuje 32 double CD a jeho cena je 899 USD. Bruce Kulick križuje Európu a navštevuje rôzne stretnutia KISS fanúšikov. KISS oznamujú že odohrajú tri veľké vystúpenia opäť v Austrálií 15. mája  - Palais Theatre, Melbourne, 18. mája - Hordern Pavillion, Sydney a 22. mája - Brisbane Convention Centre, Brisbane.

Ace Frehley dostal menšiu rolu vo filme Remedy.

Gene Simmons nezaháľa a 25.10.2004 vydáva CD a DVD s názvom Speaking In Tongue  Začiatkom roka 2005 prekoná Paul v poradí druhú operáciu panvového kĺbu. Všetky plánované koncerty sú zrušené. Dohady o návšteve Európy sa rozplynuli Dochádza k menším nezhodám medzi Simmons – Stanley. Gene chce stále koncertovať a Paul plánuje nahrať vlastný sólový album. 1. apríla 2005 odohrajú päť skladieb na koncerte vo vojenskej základni Corps Air Station Camp v  Pendleton pred 30.000 námorníkmi. Bruce Kulick, Eric Singer, John Corabi (Motley Crue) a Chuck Garric (Alice Cooper) tvoria formáciu ESP. Začínajú turné v Stockholme 27.apríla. 30. apríla navštívia nemecké mesto Babenhausen. Šnúra sa končí v Španielskej Barcelone 27.mája 2005.

Universal USA vydáva 21.6.2005 3 CD set s názvom Chronicles“. Box obsahuje tri prvé albumy Kiss, Hotter Than Hell a Dressed To Kill. Je  naplánované vydanie niekoľkých DVD ako BEYOND THE MAKE UP a double set ROCK THE NATION, ktoré vychádza 13. decembra 2005

Prišiel rok 2006 a plán turné pre Európu nieje. Paul Stanley dokončil svoj nekonečný album "Live To Win". Gene Simmons predstavuje svoje rodinné klenoty v televíznej reality show s názvom Family Jewels. Gene a Paul sa objavujú na Halloween party v NY City, kde pózujú v spoločnosti pirátov, bosoriek a diablov. Vo Virgin Megastore usporiadajú autogramiádu a niekoľkým šťastlivcom podpísujú DVD kompiláciu KISSOLOGY. Paul stanley sa vydáva na turné po USA a Austrálií, ktoré odštartoval 21. októbra 2006. KISS vydávajú 400minutový DVD BOX KISSOLOGY s vzácnymi koncertnými videonahrávkami. Aby toho nebolo málo tak je ešte naplánované vydanie CD BOXu  Alive, ktorý obsahuje všetky albumy Alive!, Alive II. Alive III. a zatiaľ nevydaný Millenium Concert 1999 - 2000 pripravovaný ako Alive IV.

V roku 2007 sa KISSOLOGY získava 5 násobné platinové ocenenie. V médiách sa objavuje správa, že Ace Frehley je mŕtvy!
Ace správy s úsmevom dementuje a tvrdo pracuje na sólovom albume. Bruce Kulick a Eric Singer spolu koncertujú s ESP po Európe, Austrálijí a Japonsku. Ráno 5.4.2007 náhle zomrel vo veku 51 rokov sólový gitarista skupiny KISS na následky krvácania do mozgu. DVD Rock The Nation získava od R.I.A.A. (Združenie nahrávacích spoločností) platinové ocenenia za predaj 200 tisíc kusov. Ace odohraje koncert na prvých narodeninách Coffee House v Myrtle Beach 16.6.2007, kde sa zíde približne 2000 ľudí. 24. júla vychádza album One For All Petra Crissa. V limitovanej edicií sa objavuje aj s vlastnoručným podpisom. KISS koncertujú po USA. Kewadin Casinos v Sault Ste. Marie, Michigan 20.jula Rock Fest 2007 v Cadott, Wisconsin 21 jul Soboba Casino Arena v San Jacinto, California 27 jul.2007. Po prvý krát v histórií zaraďujú do playlistu skladbu "All American Man" Ten posledný, vojde do dejín Kisstórie. Na zvukovej skúške pár hodín pred koncertom nič nenasvedčovalo tomu, že by u niektorého člena mohli nastať vážne zdravotné komplikácie. No pred začiatkom koncertu na pódium neočakávane prišiel manažér KISS Doc McGhee a oznámil, že 55 ročný frontman a mozog KISS, Paul Stanley, nevystúpi kvôli náhlym ťažkostiam. Jeho srdce začalo prudko biť (200 úderov za minútu) a musel byť okamžite prevezený do nemocnice. KISS hrali v San Jacinto ako trio. Naposledy sa to stalo v roku 1981 ked Ace Frehley neprišiel na vystúpenie do klubu 54. Za pár dní Paul vyhlási, že takéto ťažkosti ho sprevádzajú celý život.


Chodím do posilňovňe ako zvyčajne, maľujem ako zvyčajne a tento týždeň idem do štúdia.
Ako aj mnohí, stavy náhleho bušenia srdca som mal väčšinu svojho života, ale neobmedzovalo ma to. Keď to na mňa príde, aj keď v tej chvíli je to dosť namáhavé, nemá to žiadne následky. Nie je to nič nové a moji doktori o tom vedeli (Paul Stanley).

14. augusta vychádza KISSOLOGY

POKRAČOVANIE NABUDÚCE...

KISSSTORY  PERSONAL  FOTKY  ALBUMY  VHS/DVD  SHOP
KISSARMY   MOJA IZBA  KISS GIRLS  ARCHIV  MY KISS MUSEUM  HOME